peker.com.tr

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret193909

ŞİRKET PROFİLİ

Peker

            23 MART 1968 yılında Gıda sektöründe iş hayatına başlayan Nazım PEKER, 1970’li yılların sonlarına doğru  otomotiv ve tarım aletleri alım satımı ile uğraşıp aynı zamanda KAZAN’da çiftçilik hayatına devam etmiştir. 1984 yılında ise PEKER TİCARET’i kurarak 2.el traktör ve oto alım satımı işi ile faaliyetlerini KAZAN-ANKARA’da sürdürmüştür.

            İş hayatını 1995 yılına kadar 2.el traktör alım satımı ile sürdüren Nazım PEKER traktör sektöründeki uzun yıllara dayalı birikimi üzerine, bulunduğu bölgedeki pazar payını da göz önünde bulundurarak Yönetim Kurulu Başkanı Nazım PEKER ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Rıza PEKER, Hacı Mehmet PEKER ve İbrahim PEKER olmak üzere kardeşleriyle birlikte PEKER MOTORLU ARAÇ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.’ni kurarak 1995 yılında TÜRK FIAT TRAKTÖRLERİ KAZAN/ANKARA bayiliğini almıştır. O yıllarda Kazan merkez ve Ankara Kazım Karabekir Caddesi'nde şube olmak üzere iki şube olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Çeşitliliğin gerekli olduğunun farkında olan şirket yönetimi, biçer döver ve balya makinası alım satımına da yönelerek sektöründe kaliteli ve doğru hizmet vermeyi amaç edinmiştir.

 2001 yılında   BEYPAZARI, 2004 yılında   ÇUBUK ,2005 yılında ise KALECİK şubesini kurarak, 5 şube ile çalışmalarına devam etmektedir.

             Ayrıca PEKER MOTORLU ARAÇLAR 2003 yılında ANKARA – İSTANBUL YOLU 42. KM de PEKER AKARYAKIT ve 2006 yılında da PEKER SİGORTA’yı kurarak bugün OTOMOTİV AKARYAKIT ve SİGORTA sektörlerinde hizmet vermektedir.  


 

ŞİRKET İLKELERİMİZ

             PEKER TARKTÖR VİZYONPEKER MOTORLU ARAÇLAR elindeki olanaklardan en iyi şekilde faydalanarak verdiği hizmetlerin kalitesini en üst düzeyde tutmaya çalışmaktadır.

             PEKER MOTORLU ARAÇLAR, temel anlayış olarak ve deneyimlerine dayanarak çok hızlı bir büyüme yerine temkinli yavaş yavaş şirketi daha da büyütme politikasını izlemeye çalışmaktadır.

            PEKER MOTORLU ARAÇLAR kurulduğundan buyana kuruluş içinde en iyi kalitede eleman bulundurup genç ve dinamik kadrosuyla en üst düzeyde çalışmalarıyla ilgilendiği alanda daha da iyiye gitme gibi bir hedefi benimsemiştir.